Drukarnia offsetowa gorzów

Typy druku

Wielu ewentualnych odbiorców nie orientuje się w propozycjach drukarni. Skomplikowane sformułowania, duży wybór a przy tym zróżnicowany wachlarz cen może przyprawić o zawrót głowy.
Należałoby zdać sobie sprawę z tego, jaki wariant usługi jest nam potrzebny, jakim czasem dysponujemy i jak wielkie chcemy złożyć zamówienie. Zasadnicza jest także jakość druku i wystarczający rezultat.
Druk można podzielić na cyfrowy, fleksograficzny a w dodatku offsetowy.
Drukarnie cyfrowe dysponują maszynami, które dystrybuują toner po papierze metodą elektrostatyczną, w formie proszku. Jest to technika błyskawiczna, ale równocześnie poświęcona dla malutkich rozmiarów.
Druk fleksograficzny to strategia druku wypukłego. Użytkowane są w niej elastyczne formy.
Drukarnia offsetowa może zaproponować druk najwyższej jakości. Jego jedyną wadą jest dłuższy okres czasu oczekiwania. Swoją drogą jest on jednak niedrogi, a finalny wynik jest najlepszy. W przeciwieństwie do druku cyfrowego pozwala on na drukowanie również na większych formatach. Wykorzystywany jest w wytwórczości sporych nakładów, na przykład gazet, czasopism, kalendarzy, ulotek czy też plakatów.
Decyzja dotycząca wyboru najlepszego możebnego druku zależna jest więc od tego, co czy też w jakim nakładzie potrzebujemy wydrukować. Obecnie większa część drukarni dysponuje maszynami pozwalającymi na wykonanie każdego modelu druku, więc nie musimy się decydować na usługi jednej konkretnej drukarni.